Prospěšné účinky magnetoterapie

Co je vlastně magnetoterapie? 

Magnetoterapie je fyzikální terapií, která je historicky osvědčená, ale zároveň představuje zdárnou budoucnost. Mezi její hlavní výhody spadá jednoduchost, efektivita a neomezené užívání. Její využití se v moderní době netýká pouze odborné medicíny nebo lázeňství ale časté je i v domácí terapii.

V oblasti medicíny je terapie magnetem považována za jednu z nejúčinnějších a nejbezpečnějších fyzikálních terapií. Tento typ terapie je na rozdíl od léčby léky nenávykový a nezaměřuje se jen na léčbu následků ale i na prevenci těchto chorob. Její aplikace a dávkování je bohužel ve zdravotním systému špatně nastavené a podceněné. Proto náš přístroj pro domácí magnetoterapii La Magneto představuje ideální zařízení pro individuální terapii u vás doma. Jeho výhodou je 46 přednastavených programů, možnost použití dvou kanálů a snadné uživatelské ovládání.

Jak funguje?

Magnetoterapie spočívá na tvorbě umělého magnetického pole, které působí na buněčnou membránu. To následně pozitivně působí na látkovou výměnu kyslíku a dalších významných látek. V průběhu terapie nastává také rozšíření cév, které vede k lepšímu prokrvení, okysličení a pozitivnímu tepelnému efektu.

Účinky magnetoterapie

Na základě těchto funkcí nízkofrekvenční magnetoterapie disponuje množstvím pozitivních účinků. Tyto efekty se dají rozdělit na lokální, které působí konkrétně v místě působení a na celkové, které jsou prospěšné celému organismu jako je například zvýšení obranyschopnosti. Mezi hlavní účinky magnetoterapie je potřeba zmínit její analgetický efekt což můžeme využít například při bolesti svalů a kloubů. Její efekt nezajišťuje jen tlumení bolesti ale také relaxaci svalů, kterého lze využít při křečích, svalových spasmech či blokádách. Nejenže terapie magnetem zrychluje hojivý proces a regeneraci buněk ale také působí protizánětlivým účinkem.

Pro sportovce je zajímavé využití v oblasti stabilizace a posílení kostní tkáně, regeneraci meziobratlových plotének a chrupavky. Magnetoterapii lze využít také na problémy spojené se sportovní aktivitou jako je tenisový či golfový loket, problémy s rotátorovou manžetou nebo bolesti šlach.

Další výhody magnetoterapie

Jak už bylo zmíněno využití magnetoterapie není jen lokální a specifické ale působí na organismus jako celek. V organismu podporuje detoxikační procesy a zefektivňuje odvod zplodin metabolismu. Z pohledu celkové léčby také posiluje imunitní a hormonální systém, a dokonce zlepšuje náladu.

Díky těmto svým přednostem je magnetoterapie stále populárnější v klinické praxi. Využití magnetoterapie v nemocnicích či lázeňských zařízení je limitováno. Proto v posledních letech významně roste počet koncových uživatelů, kteří si přístroje pro magnetoterapii pořizují k domácímu použití. Pro účinnost magnetoterapie, je nezbytná její pravidelná a dlouhodobá aplikace. Délka a pravidelnost terapie samozřejmě záleží na konkrétní indikace, ale obecně se doporučuje provádět magnetickou stimulaci alespoň dvakrát denně po dobu trvání potíží. Poté co příznaky odeznění je pak ideální v léčbě nějakou dobu pokračovat se sníženou frekvencí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru