Nejlepší sérum krásy? Spánek

Je to pravda! Můžete dodržovat zdravou stravu a nanášet na obličej různé masky, krémy a oleje, ale pokud nedostanete denně minimálně sedm hodin spánku, nebudete ráno spokojeni s tím, co vidíte v zrcadle. Žádná speciální a drahá kosmetika nedokáže nahradit to, co může dlouhý a kvalitní spánek. Klíčovým slovem zde je regenerace.

Estetické účinky spánku nejsou jen pověrou. Vědecké studie potvrdily spojitost mezi dobrou kvalitou spánku a pomalejším stárnutím pokožky. Bylo zjištěno, že kožní buňky se regenerují až dvojnásobnou rychlostí během noci než během dne. Tento „rychlý proces“ je základem pro mnoho lidí, kteří se živí krásou, včetně modelek a hereček, které často zmiňují spánek jako jednoduchý a účinný beauty-tip. Deset hodin spánku v posteli si může dovolit jen málokdo z nás, a takový dlouhodobý spánek není ani pro tělo příliš vhodný. Nicméně sedm hodin spánku představuje zlatou střední cestu a důležitý biologický mezník.

JAK BDĚNÍ OVLIVŇUJE VÁŠ OBLIČEJ?

Studie kosmetických firem ukazují, že ženy, které spí méně než sedm hodin denně, mají nejen hlubší vrásky, zašedlou pleť a kruhy pod očima, ale také poruchu bariérové funkce pokožky. To znamená, že jejich pokožka snadněji ztrácí vodu, je dehydratovaná a náchylnější k infekcím. Snadněji proniká do pokožky také škodlivé UV záření, a to zhoršuje proces hojení slunečních popálenin.

CO SE VLASTNĚ DĚJE S NAŠÍ POKOŽKOU BĚHEM SPÁNKU?

Můžeme si to představit jednoduše – tělo, které bylo celý den ve stavu pohotovosti pro vaši ochranu, se konečně uvolní. Přesto však nepolevuje a začne provádět opravy tam, kde je to potřeba, včetně pokožky. Teplo vytvářené během spánku a hormonální procesy v tomto procesu pomáhají. Během spánku se uvolňuje melatonin, známý také jako hormon mládí, který přispívá k obnově buněk. Po půlnoci se naopak zastavuje produkce stresového hormonu kortizolu, který má protizánětlivé účinky na pokožku. Nakonec se do procesu zapojuje růstový hormon a pleť postupně získává zdravý vzhled. Navíc i vlasy profitují z kvalitního spánku. Během hlubokého spánku se vytvářejí důležité proteiny, které posilují vlasové folikuly a brání jejich řídnutí.

A CO SE STANE, KDYŽ NESPÍME DOSTATEČNĚ?

Pokud nedostaneme dostatek spánku, spíme málo nebo nespíme nepřetržitě, hladina hormonu kortizolu se zvyšuje a tělo zadržuje vodu. Obnova pokožky se zpomaluje, kolagenová vlákna se ničí, kruhy pod očima se zvýrazňují a na obličeji se objevují tmavá místa. Když navíc přidáme silný tlak polštáře, který způsobuje ztrátu pružnosti pokožky, ráno se probudíme zmačkaní, s otoky a tmavými kruhy pod očima. Tyto problémy jsou způsobeny špatným odtokem lymfy a praskáním jemných cévek. Kůže pod očima je natolik jemná, že odhalí jakýkoli pigment.

JAK SI ZAJISTIT KRÁSNÝ SPÁNEK?

Existuje mnoho rad, jak zajistit si kvalitní spánek, který přináší příznivé účinky na pleť. Tmavá a dobře větraná místnost, kvalitní matrace, omezení fyzické aktivity a oční kontaktu s modrým světlem obrazovek – to vše je známo a osvědčené. Co je ale pro pokožku příznivé? Samozřejmostí je pečlivé čištění a ošetřování pleti krémem. Při zahřívání pokožky v noci dochází k její dehydrataci. Pít litry vody před spaním nepomůže, spíše způsobí, že se budete v noci častěji probouzet kvůli močení. Místo toho se snažte večer jíst zeleninu a
ovoce, které obsahují hodně vody a lépe hydratují buňky. V posteli si také můžete lehce zvednout hlavu, aby se zlepšil krevní oběh a odtok lymfy.

Pokud vás trápí problémy se usínáním a spánkem zkuste také náš přístroj DODOW nebo bezdrátová sluchátka Hoomband. Ten představuje řešení pro ty, kteří mají problém s usínáním a kvalitou spánku. Dodow je elegantní přístroj s automatickou světelnou frekvencí inspirovanou dle dlouhodobých klinických studií. Tato frekvence Vám pomůže správně nastavit Váš dech, což povede k uklidnění mysli, autonomního nervového systému a následně k usnutí.

Diskuze

Nákupní košík
Přejít nahoru