Elektroléčba

Elektroléčba představuje fyzikální terapii složenou z různých léčebných metod využívající elektrickou energii. Na základě různých intenzit a frekvencí lze využít analgetických, relaxačních nebo například stimulačních účinků. Jedna z možných metod je i magnetoterapie o které si můžete přečíst v našem předchozím článku.

WIRELESS PROFESSIONAL 2CH STANDARD

V případě domácí elektroterapie se využívá metoda TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace), která pomocí nízké intenzity stimuluje nervová vlákna a tím poskytuje úlevu od bolesti. Náš produkt Wireless Professional 2ch Standard je navíc bezdrátový, a proto poskytuje pohodlnou a efektivní terapii z vašeho domova.

Přenosná elektroléčba lze využít u bolestí svalů, kloubů, zad ale i u nervových bolestí celého těla. Mimo tlumení bolesti může být využita i u pooperačních stavů nebo konzervativní léčby svalové dysbalance. Mezi další prospěšné účinky elektroterapie patří zlepšení krevní cirkulace a výživa tkání, ale také potlačení zánětlivých procesů v organismu. Sportovci také ocení využití elektroterapie v léčbě poúrazových bolestí šlach. Zdravotní indikace nejsou jediným využitím elektroléčby, ale mezi její účinky patří i estetická stránka. Elektroterapie přispívá také k odbourávání tuků čímž pomáhá při hubnutí.

Náš přístroj Wireless Professional poskytuje dva typy proudu – TENS (transkutánní elektrostimulace) pro ztlumení bolesti a NMES (neurimuskulární elektrostimulace) pro posílení svalů. Přístroj je také vybaven speciální technologií, která nejdříve provede diagnostiku svalu a poté zvolí optimální stimulace pro tento sval. Přístroj disponuje 22 přednastavenými programy a bezdrátovým dosahem až 8 metrů. To si pochvaluje i náš zákazník Jirka N., který napsal „naprostá bomba. Jsem triatlonista a používám to na relaxaci, ale i na posilování, když netrénuji. Je tam plno programů. Použil jsem to i na přítelkyni na hubnutí a určitě to zabere míň místa než rotoped a podle mě aspoň funguje“.

Díky široké škále využití představuje elektroterapie skvělé řešení pro pacienty, kteří hledají alternativu k léčbě léky nebo hledají úlevu od bolesti pro více oblastí na těle. V současnosti nejsou žádné potvrzené vedlejší účinky této terapie je tedy naprosto bezpečná a uživatel si musí dát pozor pouze na výrobcem stanovené kontraindikace.

Diskuze

Nákupní košík
Přejít nahoru