Dechový trenažér

Dech je přirozenou součástí našeho života. Je pro nás dokonce natolik automatický, že si ho mnohdy už ani neuvědomujeme. Naše tělní buňky jsou na něm závislé, přesněji na kyslíku, který prostřednictvím dýchání získají. Díky okysličování buněk podporujeme správnou činnost srdce a trávicího traktu. Dech ale dokáže také uklidnit mysl, uvolnit napětí a energeticky povzbudit.

I když je to pro nás jedna z nejpřirozenějších funkcí, to ovšem neznamená, že všichni dýcháme kvalitně a správně. Díky špatným dýchacím technikám naše tělo plně nevyužívá zdravotních a psychických benefitů, které dech nabízí. Nekvalitní dýchání způsobuje únavu, bolest hlavy, zhoršení zraku, podrážděnost, nesoustředění a celkovou nižší mozkovou aktivitu.

AIROFIT 

Správné dýchání má také vliv na naše svaly. S dechem je spojeno mnoho hlubokých svalových vrstev, které jsou součástí středu těla. Tyto svaly proto přímo ovlivňují vzpřímené držení těla, ale také jejich svalovou sílu. Jednou metodou, jak předejít těmto příznakům a naučit se správně dýchat je dechový trénink. Náš přístroj Airofit ověřil to, co známe již stovky let. Dýchací trénink se zatím nestal součástí našeho každodenního života. S Airofitem však nastává změna a vy budete její součástí!

Světově první Smart dechový trenažér se zdravotnickou certifikací včetně aplikace. Zlepšete fyzický výkon, celkovou pohodu a urychlete regeneraci pomocí 5-10 minut dechového tréninku denně. Během tréninku posilujete nádechové a výdechové svaly, to vše s diagnostikou/zpětnou vazbou a motivačními hrami podle zvoleného zaměření tréninku.

Změřte svoji kapacitu plic

Airofit začíná měřením vaší aktuální vitální kapacity plic a síly dýchání, aby vám přizpůsobil veškerý trénink. Přístroj tím zlepšuje vaši vitální kapacitu, což je skutečné množství vzduchu, které můžete dostat do a z plic. Protažení bránice a mezižeberních svalů vám umožní snížit zbytkový objem a zvýšit množství použitelného vzduchu. To mám vysoký význam jak pro sportovce, tak i pacienty s astmatem nebo CHOPN.

Výhody a výsledky 

Díky Airofitu také posilujte svoje svaly. Stejně jako ostatní svalové tréninky, i Airofit zvyšuje odolnost vašich dýchacích svalů. Zvyšuje tak efektivitu tréninku a vytrvalost. Všechny tréninkové plány a tréninky jsou individuálně přizpůsobeny uživateli – jeho fyzickým schopnostem, věku, pohlaví a preferenci. Airofit nejprve změří výdechovou a nádechovou sílu a vitální kapacitu. Na základě těchto dat následně vytváří všechny tréninkové programy. Výsledky tréninků jsou porovnány s obecným obrazem člověka stejného věku, pohlaví a velikosti, pro orientační porovnání své fyzické kondice s podobnou populací.

Snižte úroveň stresu a relaxujte. Meditativní dechové vzorce stimulují nervovou soustavu a umožňují vám dosáhnout lepší relaxace. Od těch, kteří potřebují posílit zotavení mezi sportovními událostmi, až po ty, kteří pracují ve stresujícím prostředí a potřebují si odpočinout po dlouhých dnech v kanceláři.

Diskuze

Nákupní košík
Přejít nahoru