Pressoterapie pro nohy

Pressoterapie pro nohy: výhody
Máte často pocit, že máte oteklé a těžké nohy? Trápí vás špatný krevní nebo lymfatický oběh? Máte zaměstnání, při kterém musíte mnoho hodin stát?

Co je pressoterapie pro nohy
Pressoterapie je terapeutická technika používaná k léčbě různých onemocnění krevního a lymfatického systému. Pressoterapeutický přístroj napojený na speciální legíny se vzduchovými komorami provádí sekvenční masáž od prstů na nohou až po stehna. Tento „tlak“ pomáhá obnovit správný krevní a lymfatický oběh nohou, snižuje otoky, záněty, otoky a odstraňuje přebytečné toxiny.

Přístroj na pressoterapii se tak stává vaším novým spojencem, který můžete použít kdykoli budete chtít v pohodlí vašeho domova. Jak je tohle možné?

Výhody a kontraindikace pressoterapie pro nohy
Mnoho lidí věří, že pressoterapie se používá pouze k léčbě nedokonalostí pleti a je to specifický nástroj pro estetické účely. Klinické studie prokázaly jeho účinnost v lékařské oblasti, zejména při léčbě:

 • otok
 • lymfedém
 • žilní vředy
 • žilní nedostatečnost

Výhody pressoterapie pro nohy jsou nespočetné:

 • pressoterapie snižuje otoky nohou způsobené zadržováním tekutin;
 • zmírňuje bolest a zánět nohou způsobený lymfedémem;
 • podporuje regeneraci svalů po nadměrné fyzické námaze (mnohohodinové stání nebo intenzivní sportovní aktivita);
 • pomáhá obnovit pohyblivost a správný žilní a lymfatický oběh;
 • zabraňuje stagnaci intersticiální tekutiny v tkáních nohou.

Pozor však na nesprávné použití pressoterapeutického přístroje. Vždy Vám doporučujeme konzultaci s odborným lékařem, který dokáže stav pečlivě diagnostikovat a indikovat pro Vás nejvhodnější léčbu.

Ve skutečnosti se tato terapie nedoporučuje těm, kteří mají:

 • kardiovaskulární problémy;
 • vysoký krevní tlak;
 • kožní problémy (popáleniny, dermatitida, rány, zhoubné nádory atd.);
 • vážné poruchy krevního oběhu (kornatění tepen, křečové žíly, angina pectoris atd.);
 • protézy, závažné malformace a implantabilní zdravotnické prostředky.

Dále se nedoporučuje pressoterapie nohou v těhotenství a pro děti do 18 let.

To jsou jen některé z kontraindikací pressoterapie. Před přistoupením k této terapii se vždy poraďte se svým lékařem a pečlivě si přečtěte uživatelskou příručku svého zdravotnického zařízení.

Indikace pro pressoterapii nohou doma
Ano, čtete správně! Pressoterapii nohou lze provádět v naprosté relaxaci a v soukromí vašeho domova.

Na trhu jsou certifikované zdravotnické prostředky pro domácí použití. Jedním z příkladů je náš I-Press, pressoterapeutický přístroj Made in Italy, který umožňuje spojení dvou legín a také přidání třetího aplikátoru, např. břišní pás pro úplné uvolnění.
Díky I-Press neexistuje správný nebo špatný čas na provádění pressoterapie, vy se rozhodnete, kdy ji provedete. Na stejném přístroji můžete léčit svůj stav a provádět lymfodrenáž nohou.

Pravděpodobně se v tuto chvíli ptáte, jak provést pressoterapii nohou doma? Nic nemůže být jednodušší!
Jednoduše připojte I-Press k elektrické zásuvce, legíny k zařízení a nasaďte si je. V tomto okamžiku nastavíte správný tlak a dobu terapie… a máte hotovo!

Pokud vám lékař neposkytne pokyny ke správnému nastavení tlaku a délce sezení, nemějte obavy. Uživatelská příručka I-Press poskytuje všechny informace potřebné k bezpečnému a nezávislému provádění ošetření.

Funguje pressoterapie nohou?
Odpověď je ano, pokud nemusíte léčit stavy, u kterých se to nedoporučuje.

Každý z našich zdravotnických prostředků pro domácí použití je pečlivě navržen a každý léčebný program je založen na nejnovějších klinických studiích v oboru. Pressoterapie v ceně. Nemluvě o tom, že samotný přístroj I-Press využívají nemocnice a specializované organizace k provádění klinických studií.

Ve skutečnosti bylo zjištěno, že u hypomobilních pacientů s oslabujícím edémem zmenšila pressoterapie obvod, tloušťku kůže a objem nohou, čímž se zlepšila pohyblivost kotníků a snížil se zánět. Pokud se chcete o studii dozvědět více, přečtěte si tento článek.
Navíc se ukázalo, že 30 sezení pressoterapie (30 dní) stačí k tomu, abyste viděli přínosy terapie v případě zadržování tekutin. Zatímco pokud musíte provádět pressoterapii nohou pro zmírnění únavy nebo pro zotavení svalů, získáte první výhody již po 1 nebo 2 sezeních.

 

Zdroj: https://itechmedicaldivision.com/en/pressotherapy-legs/

Diskuze

Nákupní košík
Přejít nahoru