Lymfatická masáž není pouze pro sportovce

Co je to lymfodrenáž? 

Lymfodrenáž nebo presoterapie je fyzikální terapie využívaná nejen ve fyzioterapii ale i v estetické a kosmetické medicíně. Hlavní funkcí této metody je podpora lymfatického oběhu a redukce žilních a lymfatických otoků. Funkce lymfodrenáže je také preventivní, a to v oblasti celulitidy, obezity nebo třeba křečových žil. Presoterapie se provádí pomocí lymfodrenážního přístroje a ošetření by mělo být pravidelné. Proto je ideální mít doma domácí přístrojovou lymfodrenáž. Regenerace po cvičení nebo po námaze nemůže být snadnější, proto Dr.4ever nabízí špičkové kompresní lymfodrenážní přístroj I-PRESS. Přístroj má zdravotní certifikaci a je dodáván s párem čtyřkomorových nohavic.

Efekty lymfodrenáže

Lymfodrenáž je populární metodou hlavně u sportovců kde slouží k regeneraci po sportovním výkonu nebo zvýšení fyzické kondice. Ovšem její efekty jsou prospěšné pro všechny. Nejenže zkracuje dobu zotavení po operacích, ale také zmírňuje otok, bolest a ztuhlost svalů. Dalšími přednostmi je podpora detoxikace organismu a odvodu laktátů z těla. Také je třeba vyzdvihnout, že podporuje imunitní systém a zachovává zdravou homeostázu organismu.

Regenerace a zmírnění otoků ovšem není jediná indikace pro kterou se lymfodrenáž používá. Jedno z populárních využití je korekce postavy. S pomerančovou kůží neboli celulitidou se dnes potýká stále větší procento žen, přičemž už zdaleka neplatí, že postihuje pouze osoby s nadváhou a nezdravým způsobem života. Jedním z velice účinných způsobů v boji proti jejím nepříjemným projevům je právě lymfodrenáž. Díky svým detoxikačním účinkům pomáhá eliminovat přebytečná kila z tukových zásob díky tomu je pokožka vypnutější a zdravější. Tak působí pozitivně na celulitidu a zlepšuje stav pokožky hlavně v oblasti hýždí.

Presoterapie je také oblíbenou metodou na léčbu syndromu těžkých nohou. Tento syndrom je většinou způsoben nedostatkem fyzické aktivity což zpomaluje metabolismus a průběh lymfy organismem. Proto je také doporučena lidem se sedavým zaměstnání, kteří tráví hodně času u počítače. To může potvrdit i naše zákaznice Simona Zárubová, která napsala, „při mém sedavém zaměstnání mi často otékají nohy, a proto jsem si koupila tento lymfodrenážní přístroj. Cítím se teď mnohem lépe a nohy už nemám tak oteklé“ (Zárubová 2022).

Další výhody lymfodrenáže

Mimo předchozí estetické indikace je presoterapie využívána pro další zdravotní benefity. Její využití najdeme i v léčbě po onkologickém onemocnění nebo v terapii bércových vředů. Dále prospívá i při terapii artrózy kloubů dolní končetiny nebo jako prevence zánětu hlubokého žilního systému. Své využití najde i při léčbě karpálního tunelu nebo v prevenci migrén a bolestí hlavy. Pro ženy může být zajímavý její pozitivní účinek na bolesti v období menstruace.

Lymfatický systém nemá v těle žádný přirozený podpůrný systém, jeho hlavní podporou je svalová aktivita. Ta je ovšem v době sedavých zaměstnání u počítače často opomíjena. Proto je presoterapie a lymfodrenáž obecně více vyhledávanou metodou, jak se problémů spojenou s narušením lymfatického systému zbavit. Náš mobilní, účinný a jednoduše ovladanetlný lymfodrenážní přístroj I-Press představuje skvělé řešení ať už chcete vyřešit zdravotní nebo estetický problém z pohodlí vašeho domova.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru