LED světlo jako účinná terapie pro vaši pleť

Co je to LED světelná terapie?

LED světelná terapie představuje neinvazivní terapii, která má za následek hladší pleť, redukci vrásek a celkově prospívá k lepšímu vzhledu vaší pokožky. Kromě toho se využívá k léčbě řady kožních problémů. LED světlo proniká do kůže a ovlivňuje genovou expresi a funkci buněk, což vede k řadě procesů probíhajících v kůži. Efektivita LED terapie závisí na vlnové délce a hloubce průniku do kůže.
Terapie LED světlem je skvělou volbou, pokud vás trápí:

  • ekzém,
  • ztráta vlasů,
  • psoriáza,
  • akné,
  • vrásky,
  • zarudlé fleky (růžovka),
  • skvrny na kůži a další.

Přestože je LED terapie z velké části známá pro své hojivé a omlazující vlastnosti, protizánětlivost je další široce studovanou výhodou. Bylo prokázáno, že LED světlo řeší obavy ze zarudnutí související se zánětem a snižuje nepohodlí po léčbě.

Před a po terapii LED světlem

Kolik druhů LED světel známe a k čemu jsou?

LED světelná terapie využívá několik vlnových dálek a barevných světel, a díky tomu může působit v různých hloubkách pleti. LED světlo v podstatě mění aktivitu kožních buněk, aby produkovaly řadu výsledků v závislosti na barvě daného světla. Při domácí terapii je nejčastěji používané červené a modré světlo. Výběr vhodného LED světla závisí na požadovaném výsledku.

Červené LED světlo
Aplikace červeného LED světla zlepšuje hojení jizev a snižuje známky stárnutí. Jak mnozí víte, kolagen je pro pokožku důležitý, ale tělo ho s rostoucím věkem produkuje méně. Červené světlo pomáhá v produkci kolagenu, a tím vypadá vaše pleť lépe a mladší.

Modré LED světlo
Odborníci zjistili že aplikace modrého LED světla pomáhá snižovat aktivitu v podkožních žlázách kůže, a tím snižuje produkci mazu. Díky snížené aktivitě je pravděpodobnost výskytu akné mnohem menší. Modré světlo také zabíjí specifickou formu bakterií produkujících akné, takže v konečném důsledku je to také forma prevence proti jejich tvorbě.

Kdy je terapie LED světlem vhodná a kdy naopak ne?

Ve svém vlastním zájmu byste si měl promluvit se svým dermatologem. Po této konzultaci můžete zvážit, která terapie je pro vás nejlepší. Zda je terapie LED světlem vhodná i pro vás. V případech kožních rakovin, citlivosti na sluneční záření nebo dědičných očních chorob není terapie LED světlem vhodná.

Délka terapie závisí od kožního problému, který máte. Pokud jde o domácí LED světelné přístroje může být doba léčby čtyři až pět týdnů. Výhodou LED světelný terapie je hlavně to, že si nevyžaduje žádný čas na zotavení. Na rozdíl například od chemického peelingu žádným invazivním způsobem nepoškozuje pokožku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru