Tenisový loket a B-Cure laser

Tenisový loket je druh tendopatie (poškození tkání) úponových šlach. Degenerace věkem a další postupná drobná poranění při opakující se zátěži způsobuje toto onemocnění.
Vlivem některých pohybů, jako například práce s nářadím, práce s počítačem, sportování, vznikají zánětlivé změny v přechodu šlachy v kost, které jsou lokalizované na zevní stranu dolního hrbolku kosti pažní.

Akutní vs. chronická forma

Při fyzicky náročné nebo nezvyklé jednorázové práci dochází k funkční poruše.  Svaly, které byly namáhány, se nacházejí ve vyšším napětí než je optimální a jsou přetíženy.
Chronická forma tenisového lokte je u případů delších než 6 týdnů. V tomto případě již může docházet ke strukturálním změnám ve svalu, šlaše nebo při úponu do kosti. Bolest je vyvolávána dlouhodobým přetěžováním svalů předloktí, ale také toxickými či metabolickými vlivy (vznikají v důsledku poruchy látkové přeměny), celkovou bakteriální infekcí v těle a dalšími faktory. Postižený člověk se navíc snaží vyhýbat pohybům, které mu způsobují bolest, a vytvoří si náhradní pohybové vzory. Toto nevhodné pohybové chování může způsobit přenesenou bolest i ve vzdálenějších oblastech těla.

Příznaky a projevy

Typická je bolest při dotyku na zevní stranu loketního kloubu. Jsou pociťovány nepříjemné pocity při úchopu a nošení břemen. V pokročilé fázi například i při drobné manuální činnosti. Typické jsou bolesti vyzařující do zápěstí a ruky, ale mohou se objevit i bolesti s propagací do ramene a šíje.

Jarda, aktivní tenista

Po rocích tréninku jsem začal mít problémy s loktem. Zkoušel jsem toho hodně, ale nic dlouhodobě nezabíralo. Kamarádka mi doporučila B-cure laser. Použával jsem ho 14 dnů a bolest skoro zmizela. Začínám znovu trénovat. Každému s podobným problémem ho můžu doporučit.

Tenisový loket a bcure laser

Ošetření s B-Cure Laserem:

Aplikujte laser po dobu 6 minut na každý ošetřovací bod na lokti.
Aby bylo ošetření pohodlnější, použijte nastavitelný stojan. Stabilizujte b cure laser na stojanu a ošetřujte oblast kontaktně bez pohybu, aby laserový paprsek pronikl hluboko do tkáně. Abyste dosáhli lepších výsledků, opakujte ošetření alespoň dvakrát denně.
Pozn. o vhodnosti použití nízko úrovňového laserového ošetření se poraďte s Vaším ošetřujícím lékařem nebo fyzioterapeutem.

Nákupní košík
Přejít nahoru