Solio Alfa Plus – využití ve fyzioterapii

Jedná se o technologii využívající tři různé energie: bipolární radiofrekvenci, laser a infračervené světlo, které se vzájemně doplňují a synergicky působí na podporu hojivých procesů v těle. Všechny tří druhy energií se běžně používají u medicínských přístrojů ve fyzioterapii. Díky tomu, že jde o kombinaci různých zdrojů, jsou jednotlivé výkony sníženy natolik, že i běžný uživatel jej může obsluhovat v pohodlí domova, aniž by ztratily na své účinnosti.

Radiofrekvenční terapie je dlouhodobě využívána při uvolnění bolestí pohybového aparátu, ale i při urychlení hojivých procesů v těle. Laser je znám pro své protizánětlivé a hojivé účinky na tělesné tkáně. Infračervené záření pomáhá při prohřátí a urychlení cirkulace v ozářené tkání.

Přístroj kromě vyspělé technologie vyniká i velice jednoduchou obsluhou. Padne do dlaně a uživatel si nastaví intenzitu před použitím jedním spínačem. Intenzita se nastavuje dle povahy bolesti a rozsahu ošetření. Akutní a zánětlivé procesy se ošetřují na nejnižší intenzitu, malé oblasti středním stupněm a chronické bolesti a větší oblasti na nejvyšší intenzitu.

Fyzioterapeut Bc. Jan Vančura z Prahy potvrzuje účinnost přístroje a jeho zkušenosti:

,,Velice dobře se osvědčil u revmatických bolestí kloubů, u zatuhnutí svalů z přetížení. U přetížených úponů svalů, jako je tenisový nebo golfový

loket, ošetření jizev.“

 

 

 

 

 

 

Nákupní košík
Přejít nahoru