Bolest kolene

Mezi příčiny bolesti kolen patří poranění vazů, artritida, problémy s menisky, zánět šlachy kolenního kloubu (tendinitida), osteoporóza a revmatoidní artritida.
Bolesti kolen jsou jedním z nejběžnějších typů bolesti, až 80 procent osob ve věku 45 a více let trpí bolestmi kolen. Hlavními příznaky, které mohou doprovázet bolesti kolen jsou: otok, ztuhlost, zarudnutí a teplo na dotek. Dále nestabilita, snížená schopnost narovnat nebo pokrčit koleno, loupání nebo praskání v kloubu atd.
Koleno je tvořeno 4 kostmi, které tvoří kolenní kloub. Tyto 4 kosti jsou stehenní kost, holenní kost, lýtková kost a čéška. Koleno má navíc čtyři důležité vazy, které spojují stehenní kost s lýtkovou. Stabilitu zajišťují přední zkřížené vazy (ACL) a zadní zkřížené vazy (PCL). Mediální a laterální vazy se nacházejí podél vnitřní a vnější strany kolena. Ve spojovacím bodě mezi stehenní kostí a lýtkovou kostí jsou dva disky-menisky-buňky podobné chrupavce, které slouží jako kolenní tlumiče. Ty jsou také známé jako mediální (vnitřní) a boční (vnější) menisky.

Metody léčby bolesti kolen:

Účinné řešení proti bolesti kolenních kloubů je fyzikální terapie. Nejčastěji aplikace magnetoterapie nebo biostimulačního laseru. Při závažnějších problémech poté operační zákrok jako jsou např. artroskopie nebo náhrada kolenního kloubu (TEP).

Zkušenosti zákazníka při domácí léčbě bolesti kolena pomocí magnetoterapie LaMagneto.

Honza:
,,Léta jsem hrál fotbal na amatérské úrovni. Problémy s bolestí kolene mám už dlouho. Před několika lety jsem podstoupil 2 operace vnitřního menisku. Poslední dobou mě bolesti kolene začaly trápit znovu, zejména v podzimních a zimních měsících. Prášky jsem brát nechtěl a pouze jsem cvičil, což zlepšilo stabilitu, ale bolest moc neustupovala. Od svého fyzioterapeuta jsem dostal doporučení na magnetoterapii a info, že už si takové zařízení můžu pořídit domů. Jako mladý jsem chodil na rehabilitaci do nemocnice a dostával jsem tam aplikaci magnetu, ale vždy to bylo jen na cca 20 min. Doma si můžu magnet pustit k televizi a čas mě nelimituje. V přístroji, co jsem si koupil je skoro 50 programů. Domácí magnetoterapii můžu určitě doporučit. Je to pohodlné, účinné a bez vedlejších příznaků.“

Nejčastější příčiny:

Bolesti kolen se mohou objevit v každém věku, a nejen u starších lidí. Stává se to v důsledku poranění, opotřebované chrupavky nebo v důsledku řady dalších zdravotních stavů, jako jsou mechanické problémy, artritida a infekce.

Ošetření pomocí domácí magnetoterapie LaMagneto:

Magnetoterapie je velmi pohodlná, nenáročná a absolutně bezbolestná terapie. Podle typu problému můžete využívat desítky minut i několik hodin denně. Na přístroji si zvolíte vybraný přednastavený program, čas terapie a jestli chcete aplikovat na 1 místo nebo 2. Přístroj má totiž 2 kanály a můžete využít různé typy aplikátorů. V oblasti kolene můžete použít při artróze, svalovém oslabení, otoku, vyvrtnutí, zánětu, degenerativních změn a při hojení zlomenin.

Nákupní košík
Přejít nahoru